Wpis gościnny – ubezpieczenia

Nowy rok, nowe standardy w Emitt Nieruchomości. Z dniem 1go stycznia 2017 roku rozpoczęliśmy oficjalną współpracę ze specjalistami w dziedzinie ubezpieczeń. Dzięki owej współpracy każdy Klient Emitt otrzyma ubezpieczenie mieszkania/domu w ramach usług pośrednictwa przy zakupie nieruchomości.
Szerzej o ubezpieczeniach – Ewa Jędrzejczyk:

W moim magicznym domu ciepło jest i bezpiecznie – właśnie tymi słowami mogą śpiewać za Hanną Banaszak posiadacze polis ubezpieczeniowych. Nasze domy i mieszkania wymagają bowiem zabezpieczenia, o którym chcemy Państwu przypomnieć. W życiu zawsze możemy mieć do czynienia ze zdarzeniem losowym i sytuacją, w której będziemy pilnie potrzebować pomocy.

Korzyści z posiadania ochrony ubezpieczeniowej:

  • szeroki zakres ochrony m.in. od pożaru, zalania, kradzieży z włamaniem, przepięcia i innych zdarzeń losowych,
  • w ramach Assistance domowego w razie potrzeby możesz liczyć na pomoc hydraulika, elektryka, ślusarza i innych fachowców, a gdy w Twoim domu zdarzy się coś niedobrego, możesz otrzymać: pobyt w hotelu wraz z transportem w dwie strony, ochronę pozostawionego mienia lub jego transport, wizytę lekarza, transport do szpitala lub dostawę leków, opiekę nad dziećmi i zwierzętami.

Co możesz ubezpieczyć?

  • Mieszkanie i pomieszczenie przynależne do niego (np. piwnica, strych, miejsce parkingowe),
  • Mienie ruchome (czyli m.in. meble, dywany, sprzęt RTV i AGD, ubrania, sprzęt fotograficzny, sportowy czy instrumenty muzyczne, dzieła sztuki, biżuterię i inne),
  • Stałe elementy, czyli to, co jest w środku i czego nie da się zdemontować np. glazura, podłogi, stałe wyposażenie łazienek.

Rozszerz ochronę o ubezpieczenie OC (odpowiedzialności cywilnej), które zabezpieczy Cię w sytuacji, gdy nieumyślnie wyrządzisz szkody innym. Do wyboru są warianty OC z tytułu posiadanej nieruchomości i OC w życiu prywatnym.
Jeśli masz taką polisę to Towarzystwo pokryje szkody:

  • rzeczowe (np. uszkodzenie mieszkania sąsiada)
  • osobowe (np. uszkodzenie ciała osoby trzeciej).

Dokładniej:

OC z tytułu posiadanej nieruchomości – zabezpieczy Cię w sytuacji, gdy nieumyślnie wyrządzisz szkody innym, a także jeżeli szkody wyrządzą inni domownicy i zwierzęta.
Będzie niezbędne w przypadku zalania mieszkania sąsiada, który mieszka niżej spowodowanego awarią instalacji wodnej (np. pęknięciem wężyka od pralki czy od baterii) znajdującej się w Twoim mieszkaniu. Z kolei właścicielom domów OC przyda się, gdy na terenie ich posesji wydarzy się wypadek, np. z powodu śliskiego wejścia czy spadającej dachówki.

OC w życiu prywatnym – jeżeli zdecydujesz się na szeroki zakres ochrony ubezpieczeniowej zapewnisz sobie dodatkową ochronę, np. gdy podczas jazdy na rowerze potrącisz pieszego lub uszkodzisz czyjś samochód, albo podczas jazdy na nartach spowodujesz obrażenia ciała innego narciarza.

Pamiętaj! Wskazane jest również ubezpieczenie mieszkania i domu w budowie oraz domów letniskowych i drewnianych.

Zadbaj o kompleksową ochronę. Twój dom jest częścią Ciebie.