Dlaczego warto sprzedawać z biurem nieruchomości?

Wiemy, że sprzedaż nieruchomości wydaje się prosta. Robisz zdjęcia, wstawiasz opis i klienci dzwonią, dużo dzwonią. Rzeczywistość jest jednak nieco inna. Pierwsze telefony, które otrzymasz będą pochodzić najczęściej od, tak agenta nieruchomości, który zaproponuje profesjonalne….. bla bla. Biura pośrednictwa w obrocie nieruchomościami znają narzędzia marketingowe potrzebne do sprzedaży nieruchomości. Wiedzą jak z nich korzystać. Posiadają rozległą wiedzę w tematach związanych z samą nieruchomością, rynkiem lokalnym, cenami ofertowymi i transakcyjnymi.  Oczywiście nadal możesz sam sprzedać nieruchomość. Proszę zastanów się tylko:

  • Jak będą wyglądały Twoje zdjęcia na tle zdjęć wykonanych przez profesjonalnego fotografa z wieloletnim doświadczeniem dysponującym przenośnym studio fotograficznym?
  • Na ilu portalach będzie się Tobie chciało umieścić ogłoszenie? Dwóch, trzech? Jaka będzie tego skuteczność na tle kilkudziesięciu portali ogłoszeniowych, strony internetowej biura oraz marketingu szeptanego wykonywanego przez biuro i jego pracowników?
  • Ile czasu możesz poświęcić na odbieranie telefonów, będąc w pracy, samochodzie, biegając? Pośrednicy mają na to czas, to ich praca.
  • Ile razy chcesz usłyszeć w słuchawce w pierwszym zdaniu „O ile Pani zejdzie?” Pośrednicy słuchają tego bez emocji.
  • Jak wiele czasu poświęcisz na „oglądaczy”, którzy odwiedzili Twoje mieszkanie, ponieważ  niedokładny opis, przeciętne zdjęcia,  brak rzutu mieszkania  i dodatkowych informacji nie pozwolił potencjalnym klientom jeszcze przed komputerem stwierdzić, że to nie jest mieszkanie dla nich?
  • Gdzie będziesz szukał umów przedwstępnych, protokołów? Jak przekonasz klienta o swojej wiarygodności? Tak, są fora dyskusyjne, wiedza jest za darmo. Jaką masz pewność, że wzór darmowej umowy będzie zgodny z prawem i będzie Cię zabezpieczał? Odpowiedź jest łatwa do przewidzenia.
  • W sprawie pytań natury prawno-formalnej, kogo poprosisz o pomoc? Dalekiego kolegę, który w poprzedniej dekadzie studiował prawo? Jaka będzie realna wartość darmowej porady?
  • Jak  poradzisz sobie z emocjami związanymi ze sprzedażą Twojej nieruchomości, gdy potencjalni klienci będą robili wiele, aby zdyskredytować wartość mieszkania, bądź domu? Pośrednicy działają bez emocji związanych z konkretną nieruchomością, potrafią opisać  rzeczywistość. Znają i stosują większość metod negocjacyjnych  odpowiednich dla różnych typów klientów.
  • Jak długo po sprzedaży nieruchomości chcesz otrzymywać telefony od biur nieruchomości i osób potencjalnie zainteresowanych Twoją niedawną nieruchomością?  Biuro może być twoim filtrem, chronić Twoją prywatność.

Sprzedaż nieruchomości jest prosta, gdy wiesz jak to robić.